Adidas Falcon


Máme tu niečo pre nežnejšie pohlavie. Asi si si všimol, že aj do našeho e-shopu znovu zamierili tri pásiky. Tento krát sú to tenisky Falcon v retro bežeckom štýle a sú inšpirované elektronickou hudbou a módou 90. rokov, aby sme boli presnejší, sú adaptáciou pôvodnej siluety Falcon Dorf z roku 1997 - série bežeckých topánok, ktoré sa vydali počas mimoriadne silného obdobia, kedy sa značky rozbiehali.

Adidas Falcon


Falcony majú robustnú konštrukciu so žiarivými farbami a sú súčasťou špeciálnej kolekcie, ktorá pripomína rapovú scénu z 90. rokov. Farby boli obzvášť živé a v tej dobe sa zavádzali všetky druhy rôznych tvarov, niektoré sú trochu abstraktnejšie ako iné.
Tento sieťovinový model zdobia metalické vrstvy zo syntetickej kože a dotvára ich výnimočné tlmenie na celodenné pohodlie. Získajú si ťa hlavne metalické a farebné detaily z materiálu TPU, ktoré týmto sneakers dopĺňajú trendy a hravý štýl. Celodenné pohodlie zažiješ vďaka tlmiacej medzipodrážke a ver, že budeš mať pocit ako by si mala nohy v bavlnke. Autentický diel Torsion System spevňuje strednú časť chodidla a ostáva verný pôvodnemu bežeckému dedičstvu adidas.
Chaloši zo Sneakers-magazine išli do Berlína a dostavili sa na konkrétne miesto špeciálnej predprieméry, na ktorú boli pozvaní. Pre spojenie hravosť topánok a ich inšpiráciu retro štýlom, adidas zvolil dokonalé prostredie. Celý spot sa niesol v retro téme so všetkým, čo k tomu patrí - od autodromu až po kolotoče a obrovského dinosaura.
Všetky topanky adidas Falcon majú spoločný pôvod: Falcon Dorf. Ako sme si povedali vyššie, táto silueta bola prvý krát vydaná v roku 1997 a je to jedna z tých old-fashioned klasík z bohatých adidas archívov.

Adidas Falcon

Keď sa Adidas Running tím snažil nájsť názov pre túto novú siluetu, súčasťou ich každodenného života bol beh cez nemecký les a francké dediny. Dedinka “Falkendorf” bola jedným z týchto malých dediniek, ktoré boli v blízkosti sídla adidas v Herzogenaurachu. Jeho názov bol internacionalizovaný na “Falcon Dorf”, zatiľ čo “W” zjavne znamená “Ženy”.
V roku 2018 sa Falcon Dorf vracia vo forme 1:1, aj keď chce aby sa tento krát nazýval “Yung-1”, aby sa aspoň takýmto spôsobom zakryl jeho pokročilý vek. Veď predca od 97eho už prešlo pár rôčkov. Falcon W je však rafinovaná ženská verzia, ktorá využíva na inšpiráciu OG modely.
Falcon W využíva jedinečnú hornú konštrukciu, a robustná podrážka nielenže robí tento typický vzhľad 90.rokov, ale aj jeho mäkké EVA zlúčeniny poskytujú veľký komfort.


Prinášame ti aj 10 dôvodov prečo si kúpiť tieto extrémne ľahučké a pohodlné topánky ( na základe dotazníku RunRepeat) ..


1. Pri kráčaní podrážka veľmi dobre tlmí každý krok.
2. Väčšina užívateľov potvrdilo, že v nich nachodia aj kilometre bez toho, aby cítili akékoľvek nepohodlie.
3. Sú vhodné aj pri cvičení a workoute.
4. Sú veľmi štýlové.
5. Kupujúci zhodnotili, že to je ich najobľúbenejší pár topánok v šatníku, ktorý má naozaj vhodné odpruženie.
6. Veľa ľudí ocenilo ich obrovkú škálu farieb.

7. Na tomto modeli sú využité veľmi kvalitné materiály.
8. Ich robustný štýl im dodal luxusný lesk a mohutný výzor prekvapivo ladí k obrovskému množstvu oblečenia.
9. Prichádzajú na trh s rozumnou cenou, ktorá je adekvátna a priamo úmerná ich kvalitám.
10. Pre tých, ktorí majú široké chodidlá bola šírka týchto topánkok veľkým plusom.

Keďže ja sama som jedným z nositeľov týchto topánok, tak len odporúčam, aj keď mala som pri ich výbere jeden problém (ako každá žena - nevedela som sa rozhodnúť akú farbou chcem).
Všetky, ktoré teda uvažujete nad kúpou, už viac neuvažujte, maximálne nad farbou.

 


Zdroj: text - Kristína Dutková  / foto - Adidas

 


Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Rýchle dodanie, ďakujem.

Overený zákazník,

som velmi spokojna :) dakujem

Overený zákazník,

Môžem len odporúčať super rýchle dodanie

Overený zákazník,

Kamenné predajne Board Paradise