Ako si vybrať správny skateboard

Pokiaľ si skateboardista začiatočník a hľadáš tvoju prvú dosku, tak si rozhodne na správnom mieste. So skateboardingom máme bohaté skúsenosti, preto sme pre teba pripravili jednoduchý manuál, aby sme ti uľahčili rozhodovanie pri nákupe tvojho nového skateboardu.

 

Časti skateboardu

Ak chceš skateboardingu porozumieť, v prvom rade musíš spoznať časti, z ktorých je zložený. Získaš tak jasnejšiu predstavu, o čo v tomto geniálnom športe ide a s čím všetkým musíš pri kúpe počítať. V prvom rade je to doska, tá je vyrobená z niekoľkých vrstiev pevného dreva. Potom sú to trucks alebo tzv. trucky, čiže nápravy na kolieska, ktoré by mali byť uložené do ložísk. Vhodnou pomôckou pri jazde je i páska na uchopenie nazývaná grip tape. Tá sa aplikuje na hornú časť dosky a zabezpečuje priľnavosť nôh o skate. No a v neposlednom rade nemôžeš zabudnúť na hardware, čiže príslušenstvo na neustále upevňovanie koliesok a ostatných častí skateboardu. Skate spolu s príslušenstvom si vie po častiach zložiť len skúsený jazdec, takže pokiaľ si začiatočník, choď na istotu a vyberaj zo skateboardovýchlongboardových kompletov.

Časti skateboardu trucky grip

Štandardný skateboard pre začiatočníkov

Vo všeobecnosti existujú tri druhy skateboardov pre rôzne typy jazdenia. Klasický skateboard je pre začiatočníkov najvhodnejšou voľbou. Ak si teda potrebuješ vybrať správny skateboard, tak naše skateboardové komplety od značky Element ako Element Star Wars, Element Section či Quiksilver Isle ťa nesklamú na ulici ani v skate parku. Majú tvrdé kolieska a symetrický tvar, čiže sa stanú tvojím verným spoločníkom počas prvých jázd na skate.

Štandardný skateboard pre začiatočníkov

Longboard a cruiser

V prípade, že si chceš vybrať skateboard, ktorý nebudeš využívať len na zábavu, ale aj pravidelné jazdy po meste v rôznom teréne, tak vhodnejšou voľbou pre teba bude cruiser. Cruiser sa od štandardného skateboardu líši tvarom a mäkšími kolieskami pre jednoduchšie rolovanie po nerovnom povrchu s mnohými mestskými prekážkami. Na rozdiel od neho je longboard stabilnou doskou, vďaka ktorej sa naučíš držať balans. Longboardový komplet v našej ponuke Element Trip Out ťa podrží počas dlhších vzdialeností ako aj pri vysokej rýchlosti z kopca.

Longboard a cruiser

Ideálna veľkosť skateboardu

Keď rozmýšľaš nad tým, ako si vybrať správny skateboard pre teba, mal by si okrem štýlu jazdy a príslušenstva uvažovať aj nad ideálnou dĺžkou dosky vzhľadom na tvoje telesné proporcie. Pre začiatočníkov je najvhodnejší skateboard, ktorý je priamo úmerný veľkosti tvojej topánky. Daj si však pozor na americké číslovanie. Napríklad pri veľkosti topánky 6,5 až 9 sa odporúča siahnuť po skateboarde s veľkosťou 7,5 až 8 palcov. V prípade, že hľadáš skateboard pre dieťa, voľ dosky strednej alebo mini veľkosti.

 

⌨️ K. Kmeťová 📸 Jesup, Element, Roxy, Quiksilver,


Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

som velmi spokojna :) dakujem

Overený zákazník,

Môžem len odporúčať super rýchle dodanie

Overený zákazník,

Rychlo dodaný tovar

Overený zákazník,

Kamenné predajne Board Paradise