Nový skatepark v Prievidzi: Skateri, bikeri, kolobežkári máte sa na čo tešiť

„Skejtovanie“ už nie je iba športom, ale dokonca samotným životným štýlom. Skaterov môžeme vidieť hocikde, ako jazdia ulice, schody či preskakujú obrubníky. Možností je veľa, avšak najideálnejším miestom sú pre nich skateparky, kde môžu trénovať rôzne triky a zlepšovať tak svoje schopnosti.

Ako vznikol skateboarding?

Ide o pomerne mladý šport, ktorý vznikol v 50. rokoch v Kalifornii. Surferi chceli niečo robiť aj počas obdobia, keď neboli vlny, a tak sa snažili preniesť surfovanie na súš. Prvým jazdcom sa hovorilo sidewalk surferi a jazdili na drevených doskách, na ktorých mali pripevnené kolieska z kolieskových korčúľ. Prvé skateboardy sa začali priemyselne vyrábať až v roku 1963 spoločnosťou Makaha, čo viedlo k rozmachu skateboardingu, začali sa otvárať prvé skateparky a organizovať prvé súťaže. Na LOH v Tokiu v roku 2020 sa skateboardisti konečne môžu predviesť v kategóriách street a park, čo bude vôbec prvýkrát, kedy skateboarding bude zaradený medzi olympijské športy.

 

vznik skateboardingu

 

vznik skateboardingu

 

skateboard

 

Novootvorený skatepark v Prievidzi

Prievidžania sa môžu tešiť z otvorenia nového skateparku, ktorý vyrástol na Nábrežnej ulici, pri bývalom obchodnom dome Billa. Skateboardisti doteraz využívali areál pri centre voľného času Spektrum, ktorý má však rôzne poškodenia a komponenty nie sú certifikované a ani vo vlastníctve mesta. Preto sa mesto Prievidza rozhodlo k vybudovaniu úplne nového.

Rozhodne je na čom jazdiť

Skatepark má rozlohu približne 32 x 22 metrov a pozostáva zo šiestich prekážok; bank s plošinou, pyramída s railom a lomenou bedňou, lomený bank s plošinou, street rail, street bedňa a lomený rádius dvojúrovňový. Jednotlivé komponenty majú rozdielnu výšku a sú vyrobené podľa technických noriem s certifikátom. Areál má slúžiť skaterom, bikerom a kolobežkárom rôznych vekových skupín. Mesto Prievidza zafinancovalo skatepark zo svojho rozpočtu a vyčlenilo naň dokopy 39 242,60 €, ako informuje Mgr. Michal Ďureje / hovorca mesta.

Ak si chcete aj vy zajazdiť a nemáte na čom, v Board Paradise na vás čaká parádne vybavenie J.

 

Nový skatepark v Prievidzi

 

Nový skatepark v Prievidzi

 

Nový skatepark v Prievidzi

 

Nový skatepark v Prievidzi

 

Prievidza má nový skatepark


Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Rýchla doprava,skvela komunikácia , krásny tovar

Overený zákazník,

super, odporucam :)

Overený zákazník,

Rýchle spracovanie objednávky Prehľadná web stránka

Overený zákazník,

Kamenné predajne Board Paradise