Tenisky Nike: Čo dokáže Air Max technológia v roku 2016

Air Max technológia je bezpochyby revolučná a na trhu profituje už od roku 1987. Čo spôsobilo tento boom a ako je to s ňou dnes, sa dozvieš nižšie.

28 rokov, presne toľko rokov je technológia Nike súčasťou bežeckých tenisiek. Funguje na princípe vzduchovej bubliny v podrážke. Prvá séria topánok Air Max 1 bola uvedená na trh práve v roku 1987 a navrhol ju americký dizajnér Tinker Hatfield. A, samozrejme, zožal veľký úspech, vďaka čomu odvrátil bankrot spoločnosti Nike.

 

Tenisky Nike Air Max 2015

 

Ako funguje technológia Air Max?

Tenisky dokážu tlmiť dopad. Majú odpruženie, ktoré ocenia najmä atléti, pretože nemusia vynakladať toľko námahy pri behu. Ak patríš aj ty medzi nadšencov športu a obuješ si tenisky Nike, poďakujú sa ti aj tvoje kĺby, pretože ich ochrániš pred nadmernou záťažou. Vo vnútri tenisiek sa totiž nachádza vzduchový vak, ktorý je napustený plynom, a tak dokáže odolávať záťaži a nárazom.

 

Tenisky Nike

 

Ako sa tenisky vyvíjali

Počas rokov si tenisky prechádzali rôznymi vylepšeniami. Aby si vedel viac o ich vývoji, povieme si, ako sa modely menili. Takzvané Nike Air vankúšiky sa stenčovali a menil sa aj ich tvar. Vývojári sa snažili o to, aby dostali do vankúšikov viac vzduchu, ale menej peny. Presne tento efekt sa Forlandovi podarilo dosiahnuť pri modeli Air Max 180.

No až pri modeli Air Max 93 nemali vankúšiky vôbec žiadnu penu. Dovtedy bol vankúšik iba v zadnej časti tenisky, no pridali k nemu aj vankúšik do prednej časti topánky. Išlo o model 3D Air MAX. Netrvalo to dlho a z dvoch sa stal jeden vankúšik, ktorý bol pozdĺž celej tenisky. Air Max 97 presne lemoval tvar a zakrivenie topánky.

Neskôr sa však vývojári rozhodli vrátiť k predošlému modelu, teda opäť k dvom vzduchovým vankúšikom a vytvorili technológiu Tuned Air. Tá využívala podporu fyzickej štruktúry, aby zlepšila stabilitu odpruženia.

 

Tenisky Nike Air Max 2015

 

Air Max 2015

Model Air Max 360 predchádza tomu súčasnému a využíva tzv. Caged Air (vzduch v klietke bez penovej podpory). Ani pri tomto modeli však vývojári nezostali dlho a vymysleli pre teba niečo lepšie, inovatívnejšie – Air Max 2015. V najnovšom modeli tenisiek Nike nájdeš trubičky, ktoré vytvárajú vrúbkovaný povrch podrážky a dokážu zabezpečiť to najlepšie odpruženie. Všetky systémy Air Max vidíš cez priesvitné prierezy v medzipodošve.

Môžeš ich využiť na tvoj obľúbený šport, pretože práve v nich dosiahneš výsledky, aké potrebuješ. Sú maximálne pohodlné s dobrým odvetrávaním a minimálnou hmotnosťou.

Technológia  tenisiek Nike je nekonečná, stále sa môžeš tešiť na nové vylepšenia a zmeny dizajnu. Teraz máš ale možnosť vybrať si z tých najlepších modelov na Boardparadise.sk, preto dlho nerozmýšľaj a pozeraj našu ponuku.

 

Tenisky Nike Air Max 2015


Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Rýchla doprava,skvela komunikácia , krásny tovar

Overený zákazník,

super, odporucam :)

Overený zákazník,

Rýchle spracovanie objednávky Prehľadná web stránka

Overený zákazník,

Kamenné predajne Board Paradise