Vzostupy a pády Quiksilver

Vlny a zasnežená hora, aktívny šport a celosvetová dokonalosť. Taký je Quiksilver. Impozantná značka, ktorej korene siahajú k austrálskym surferom. O tom, ako prerazili na celosvetom trhu, sme písali v predchádzajúcom blogu. Teraz ti priblížime vzostupy a pády značky, pretože priťahovať pozornosť celých generácií je makačka, no brand Quiksilver ju zvládol s nadhľadom.

Vzostupy A Pády Quiksilver budova foto 1

Od boardshortov k zimnej kolekcii

Zažiariť vo svetle reflektorov a ohúriť publikum je len jednou časťou cesty k úspechu. Vedia o tom svoje aj voľnomyšlienkárski surferi Alan Green a John Law, ktorí na začiatku 70-tych rokov minulého storočia začali v garáži šiť dovtedy nevídané boardshorty. Quiksilver sa do dnešného dňa musel popasovať s mnohými problémami a svoju ponuku neustále prispôsobovať módnej chuti a životnému štýlu vtedajšej spoločnosti. Preto sa v 80-tych rokoch 20.storočia rozhodol presunúť zo špecializovaných predajní do obchodných domov a v 90.tych rokoch z nich zas stiahnuť celé kolekcie a vrátiť sa k pôvodným kamenných predajniam. Módny diktát bol neúprosný aj v samotnej ponuke. Boardshorty už nestačili a tak sa Quiksilver postupne rozrastá o pánske letné oblečeniedoplnky. Prelom však nastáva v roku 1988, kedy značka svetu predstavila svoju prvú zimnú kolekciu. Tá okamžite zožala obrovský úspech. Vypredala sa za päť týždňov a Quiksilver na nej zarobil neuveriteľných pól milióna dolárov.

Prvá zimná kolekcia quiksilver foto.

Zrod Roxy

Deväťdesiate roky 20.storočia boli poznačené recesiou a veľkými geopolitickými zmenami. Aktuálna situácie si na trhu vyžadovala správne a vhodne premyslené rozhodnutia. Biznismeni preto prerozdeľovali svoje peniaze do viacerých investícií. Nástup novej dekády znamenal i zmenu cieľového zákazníka značky a s ním spojené módne preferencie. Toto všetko boli dôvody, prečo vznikla Roxy.

Roxy sa narodila v roku 1990 a od počiatkov slávi veľký úspech. Zameriava sa na výrobu celoročného oblečenia pre ženy, od plaviek cez potreby na surf až po kompletnú výbavu na snowboarding a lyžovanie. Samotný názov brandu nemá jednoznačný pôvod. Roxy je meno dcéry Allana Greena, ale Roxy bolo meno aj punkovej skupiny či hudobného baru z okolia jej zakladateľov. Tak či onak, Roxy je mladou sestrou Quiksilver, plná sviežeho ženského oblečenia a doplnkov, ktorá tvorí približne 30% tržieb značky.

Prvá kolekcia ROXY vintage foto

Kultová značka v problémoch

Náročné obdobie začal brand zažívať na začiatku nového milénia. Aj kultové značky sa dostávajú do problémov a to takých, že Quiksilver presťahoval svoje sídlo do Kalifornie, kde požiadal o ochranu pred veriteľmi. Predchádzalo tomu niekoľko zlých rokov ako aj neuvážených rozhodnutí, ku ktorým napríklad patrila kúpa značky Rossignol v roku 2005 za 560 miliónov dolárov. Tej sa brand zbavil už o tri roky neskôr za zlomok pôvodnej sumy 37,5 milióna dolárov. Po niekoľkých neúspešných rokoch firma iniciovala plán obratu a záchranou pre ňu bola finančná injekcia od Oaktree Capital Management, ktorá je v súčasnosti jej majoritným vlastníkom.

Quiksilver dnes

Dnes značku Quiksilver zastrešuje spoločnosť Boardriders, Inc., do ktorej portfólia patrí i Roxy, DC Shoes a od roku 2018 i brand Billabong. Cieľom spoločnosti je prinášať na trh sviežu športovú módu pre mužov, ženy i deti tak, aby naplno vyhovela chutí neúprosnej športovej kultúry. Do svojich produktov preto vnáša prvky eko materiálov ako aj šetrné spôsoby ich samotnej výroby. Taktiež spolupracuje s viacerými známymi športovcami, prostredníctvom ktorých sa snaží ešte viac priblížiť súčasnej mladej generácií. K najznámejším patria napríklad street skatebardova hviezda Nyjah Huston či skvelý snowboardista Travis Rice.

Nyjah Huston a Travis Rice foto


⌨️ K. Kmeťová 📸 google, Roxy, Quiksilver


 


Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

som velmi spokojna :) dakujem

Overený zákazník,

Môžem len odporúčať super rýchle dodanie

Overený zákazník,

Rychlo dodaný tovar

Overený zákazník,

Kamenné predajne Board Paradise