Aj snowboardy podliehajú najnovším trendom

Skôr ako si začnete užívať jazdu po zasnežených svahoch a v prašane, skontrolujte si svoju dosku. Ak už má čo to za sebou, neváhajte si zadovážiť novú. Vaša nová láska by vám mala jazdu na zjazdovke uľahčiť a spríjemniť. Poradíme vám, ako si vybrať snowboard, ktorý je hitom sezóny.

Snowboardová doska Lib Tech Box Scratcher

Jedna z najznámejších firiem na výrobu snowboardov je americká manufaktúra Mervin Manufacturing, ktorá vyrába snowboardy značky Lib Tech a GNU. V roku 2006 prvýkrát priniesla na trh banánové prehnutie snowboardu. Na doskách využíva tzv. Skate Banana Technology, kde si pri sklznici požičala klenutie skejtovej dosky a technológiu patentovali.

Snowboardová doska Lib Tech

Obľúbená značka snowboardov Lib Tech s novou sezónou uvádza na trh niekoľko trhákov. Každý rok oslovia známeho snowboardistu, ktorý navrhne dosku, a tú podľa neho vyrobia a pustia do predaja. Boardy značky Lib Tech majú dynamickú, agresívnu konštrukciu, perfektne pružia a o štýlovom dizajne sa netreba ani zmieňovať. Ocenia ich hlavne jazdci, ktorí milujú vysokú rýchlosť a už majú nejaký ten rôčik odjazdený.

Snowboardová doska GNU L. Choice

Od snowboardistu pre snowboardistov

Najznámejší americký snowboardista Travis Rice sa pričinil o konštrukciu C2 BTX, pri ktorej je doska dvakrát jemne ohnutá, čím dostala nové vlastnosti, dynamiku, ale aj stabilitu. Zároveň má zvlnenú hranu, nazývanú Magne-Traction, ktorá sa plynule zarezáva do snehu a ľadového povrchu. Tento snowboard je vhodný aj na jazdu do hlbokého prašanu. Kto naopak obľubuje urban snowboarding, americký jazdec Jesse Burtner navrhol dosku, ktorá je ako stvorená na jazdu po zábradliach, schodoch, či stenách. Hrúbka dreveného jadra je oveľa väčšia ako pri klasických doskách, pretože jazdci takéhoto štýlu dávajú snowboardu poriadne zabrať.

Snowboardové dosky Lib Tech GNU

GNU a asymetria

Športová značka GNU používa pri svojich snowboardoch asymetrie, ktoré sú pre ňu typické. Dokonca má vlastnú skladbu drevených jadier, ktoré sú určené skôr pre ľudí obľubujúcich freestyle jazdenie. Doska GNU Carbon Credit BTX je mierne prepružená, má celodrevené jadro s karbónovými vláknami a mäkkú sklznicu, ktorú ocenia jazdci na klasických povrchoch.

Snowboardová doska Lib Tech Travis Rice FP

Snowboardová doska Lib Tech Travis Rice HP

Autor: Ali

Zdroj: mervin.com


Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

som velmi spokojna :) dakujem

Overený zákazník,

Môžem len odporúčať super rýchle dodanie

Overený zákazník,

Rychlo dodaný tovar

Overený zákazník,

Kamenné predajne Board Paradise