Snowboardy Quiksilver v lete nahradia Longboardy

Longboard vs. skateboard

Longboardy vznikli ako alternatíva k surfovaniu na súši. Preto je aj ich konštrukcia v porovnaní s klasickým skateboardom iná. Vyznačuje sa dlhšou palubovkou, rozostupom kolies i nižšou tvrdosťou. Pri longboardoch sa takisto využíva rozdielna geometria. Ich cieľom je totiž navodiť atmosféru surfingu alebo snowboardingu a to nielen konštrukciou, ale aj dizajnom.

 

História longboardov

Prvé longboardy majú na svedomí vášniví surferi. Tí sa do ich výroby pustili už v 40-tych a 50-tych rokoch minulého storočia, kedy hľadali alternatívu k surfingu v období, keď sa na mori netvorili poriadne vlny. Od tých čias sa technológia longboardov každým rokom vyvíjala, aby sa dosky výkonom vyrovnali moderným športom na kolieskach. Longboardy tak dnes môžeš využiť nielen na prepravu z bodu A do bodu B, ale aj preteky či tanec v rámci freestyle disciplín.

 

Štýlové longboardy Quiksilver

Stálicou v rámci produkcie longboardov je vo svetovom meradle najmä firma Quiksilver. Tá na dosky určené uliciam prenáša motívy inšpirované surfingom ako i prvotriedne spracovanie. Longboardový komplet Quiksilver Bluelaou zo 7-vrstvového brezového dreva tak bude tvoj ikonický spoločník na letných potulkách mestom. Znamenité prevedenie ponúkajú aj longboardové komplety Quiksilver ParadiseQuiksilver Psycadelica, ktoré u nás nájdeš v jednotnej univerzálnej veľkosti.

 

Ideálny parťák nielen do mesta

Longboardové komplety Quiksilver sa navyše stanú tvojimi parťákmi nielen v mestskej džungli, ale aj počas kratších výprav po okolí. Pomôžu ti pritom polyuretánové kolieska, otočené trucky a o bezpečnosť sa postarajú aj gripy. Na tebe je už potom len výber potlače, ktorá bude čo najviac vystihovať tvoju osobnosť. Preto ak si skôr dravec, určite ťa poteší komplet Quiksilver Seaside, no v prípade, že máš radšej klasiku tak určite neohrdneš longboardovým kompletom Quiksilver Hightide.

⌨️ K. Kmeťová 📸 Quiksilver


Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

som velmi spokojna :) dakujem

Overený zákazník,

Môžem len odporúčať super rýchle dodanie

Overený zákazník,

Rychlo dodaný tovar

Overený zákazník,

Kamenné predajne Board Paradise