Ako si vybrať turistickú obuv

Turistická obuv by ťa mala podržať kamkoľvek sa pohneš. Ideálne topánky do hôr odzrkadľujú podmienky, v ktorých budeš podnikať väčšinu svojich expedícii. Preto sme pre teba pripravili rýchly manuál ako vybrať turistickú obuv, aby si sa vyvaroval nechcených zranení a otlakov.

Kam v turistických topánkach pôjdeš

Otázka kde budeš prevažne turistickú obuv nosiť je zásadná pri výbere vhodného páru. Ľahké topánky s nízkym strihom sú ideálne pre outdoorové aktivity v nenáročnom teréne. Ak sa však chceš s novými topánkami vybrať do drsnejšieho horského prostredia s nerovným terénom potrebuješ niečo stabilnejšie. Preto svoju pozornosť upriam na turistické topánky so stredným až vysokým strihom. V prípade, že si adrenalínový nadšenec a ideš liezť po skalách, kupuj špeciálne topánky s vysokou oporou.

Vlastnosti turistickej obuvi

Terén sa podpisuje aj pod vlastnosťami turistických topánok. Preto rovný terén priam víta ľahkú obuv, ktorá bude pohodlná a tým pádom znižovať únavu. Čim je terén náročnejší, tým prepracovanejšia by obuv mala byť. Samozrejmosťou je stabilná podrážka a ochranné výstuže na päte, špičke i bokoch topánok. Turistická obuv taktiež disponuje nepremokavým materiálom Gore Tex, ktorý ťa chráni pred nechcenou vlhkosťou.

Vlastnosti turistickej obuvi Adidas TerrexNepodceňuj ani váhu na chrbte a kondíciu

Medzi ďalšie dôležité faktory ovplyvňujúce rozhodnutie ako vybrať turistickú obuv patrí váha tvojho batoha a kondícia. Platí tu pravidlo, že čím ťažší batoh máš, tým väčšie topánky si kúp. Tie by mali mať vysokú podporu pri chôdzi a ochrániť najmä nestabilné členky. Z čisto praktického hľadiska ti však odporúčame zbaliť do ruksaku, čo najmenej vecí. Oceníš to najmä pri väčších vzdialenostiach. No a v neposlednom rade nezabúdaj ani na svoju kondičku. Ak si turista začiatočník voľ skôr ľahšiu obuv a jednoduchšie trate. Pokročilí turisti zas vedia, že v náročnejších terénoch sa im skôr osvedčia vyššie topánky s ochrannými prvkami.

⌨️ K. Kmeťová 📸 Board Paradise


Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Rýchle dodanie, dobré ceny

Overený zákazník,

Všetko OK, rýchla komunikácia, doručenie včas

Overený zákazník,

Velmi ma prekvapilo expresne vybavenie celeho obchodu. Len 2 hod. po objednani tovaru som obdrzal info o tom, ze ho prevzala posta v mieste odoslania a na…

Overený zákazník,

Kamenné predajne Board Paradise