Ako si vybrať turistickú obuv

Turistická obuv by ťa mala podržať kamkoľvek sa pohneš. Ideálne topánky do hôr odzrkadľujú podmienky, v ktorých budeš podnikať väčšinu svojich expedícii. Preto sme pre teba pripravili rýchly manuál ako vybrať turistickú obuv, aby si sa vyvaroval nechcených zranení a otlakov.

Kam v turistických topánkach pôjdeš

Otázka kde budeš prevažne turistickú obuv nosiť je zásadná pri výbere vhodného páru. Ľahké topánky s nízkym strihom sú ideálne pre outdoorové aktivity v nenáročnom teréne. Ak sa však chceš s novými topánkami vybrať do drsnejšieho horského prostredia s nerovným terénom potrebuješ niečo stabilnejšie. Preto svoju pozornosť upriam na turistické topánky so stredným až vysokým strihom. V prípade, že si adrenalínový nadšenec a ideš liezť po skalách, kupuj špeciálne topánky s vysokou oporou.

Vlastnosti turistickej obuvi

Terén sa podpisuje aj pod vlastnosťami turistických topánok. Preto rovný terén priam víta ľahkú obuv, ktorá bude pohodlná a tým pádom znižovať únavu. Čim je terén náročnejší, tým prepracovanejšia by obuv mala byť. Samozrejmosťou je stabilná podrážka a ochranné výstuže na päte, špičke i bokoch topánok. Turistická obuv taktiež disponuje nepremokavým materiálom Gore Tex, ktorý ťa chráni pred nechcenou vlhkosťou.

Vlastnosti turistickej obuvi Adidas TerrexNepodceňuj ani váhu na chrbte a kondíciu

Medzi ďalšie dôležité faktory ovplyvňujúce rozhodnutie ako vybrať turistickú obuv patrí váha tvojho batoha a kondícia. Platí tu pravidlo, že čím ťažší batoh máš, tým väčšie topánky si kúp. Tie by mali mať vysokú podporu pri chôdzi a ochrániť najmä nestabilné členky. Z čisto praktického hľadiska ti však odporúčame zbaliť do ruksaku, čo najmenej vecí. Oceníš to najmä pri väčších vzdialenostiach. No a v neposlednom rade nezabúdaj ani na svoju kondičku. Ak si turista začiatočník voľ skôr ľahšiu obuv a jednoduchšie trate. Pokročilí turisti zas vedia, že v náročnejších terénoch sa im skôr osvedčia vyššie topánky s ochrannými prvkami.

⌨️ K. Kmeťová 📸 Board Paradise


Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Super rýchle dodanie

Overený zákazník,

Celková spokojnosť

Overený zákazník,

komunikácia

Overený zákazník,

Kamenné predajne Board Paradise