Ako vybrať vhodnú obuv na basketbal?

Veľkosť obuvi na basketbal

Ak basket miluješ, tak vieš, že v ňom víťazí ten najrýchlejší. Behanie, skákanie a otáčanie do všetkých smerov však dá tvojím nohám poriadne zabrať. Preto sú kvalitné basketbalové topánky základom úspechu, ale aj prevenciou pred zranením. Takže pri ich výbere v prvom rade dbaj na to, aby dobre sedeli. Z našich skúseností sa oplatí zobrať o pól čísla väčšie topánky ako štandardne nosíš. Od ich prednej časti by ťa tak mala oddeľovať vzdialenosť približne polovičky tvojho palca.

 

Anatómia basketbalových topánok je alchýmia

Aby bol tvoj výkon na ihrisku nezabudnuteľný, potrebuješ basketbalové topánky s vhodnou anatómiou. V zásade sa tenisky na basketbal skladajú zo zvršku, medzipodošvy a podošvy. Zvršok pritom môže byť vysoký, stredný alebo nízky. Takže ak si temperamentný hráč, ktorý ide do každého súboja naplno, určite choď do topánok na basketbal s vyšším zvrškom. Napríklad Nike Renew Elevate 3 alebo Nike Air Max Impact 4 nedajú šancu výronu členku ani ďalším nepríjemným zraneniam v dolnej časti chodidla.

Vyber správnu medzipodošvu basketbalovej obuvi

Poriadne Air Max tenisky sú správnou obuvou na basketbal najmä vďaka jedinečnej medzipodošve. Špeciálna membrána tlmí nárazy a zároveň poskytuje prepracované odpruženie. Technológia stlačeného vzduchu typická pre modely Nike je v konkurenčných teniskách na basketbal nahradená EVA penou či inými polyuretánovými prvkami. Napríklad basketbalové topánky inšpirované Jamsonom Hardenom Adidas Harden disponujú medzipodrážkou Bounce a perfektným farebným spracovaním. Takže nielen parádne fixujú chodidlo, ale aj priťahujú pozornosť.

Nezabúdaj ani na maximálnu priľnavosť

Pri výbere vhodnej obuvi na basketbal by si nemal zabúdať ani na maximálnu priľnavosť. O tú sa stará podrážka, ktorá bude tvojím najväčším spojencom pri manévrovaní po ihrisku. Správna trakcia pomáha najmä strelcom udržať rovnováhu, no nesklame ani hráčov na iných postoch. Za nás v tomto smere dávame všetkých desať Nike ZOOM Live, ale aj Adidas D.O.N. Issue 3 s postrannou stabilizačnou konštrukciou.

⌨️ K. Kmeťová 📸 Nike, Adidas


Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

som velmi spokojna :) dakujem

Overený zákazník,

Môžem len odporúčať super rýchle dodanie

Overený zákazník,

Rychlo dodaný tovar

Overený zákazník,

Kamenné predajne Board Paradise