Nike Air Force 1

Keby ste dostali otázku: „ktorá teniska je najlegendárnejšia?“ asi väčšina z Vás by povedala „Nike Air Force 1“. Tieto tenisky pozná asi každý, od sneakerheada po obyčajného človeka stačí, že sa trošku zaujímate o streetware a veci s ním spojené.

Nike Air force 1 mid

Túto tenisku vytvoril Bruce Kolgore v roku 1982, tento pán dodnes pracuje pre spoločnosť NIKE. Nike Air Force 1 prispieva svojím predajom do kasičky Nike cca 800 milónou dolárov ročne. Analytik Matt Powell tvrdí, že každý rok sa preda 10-11 miliónov párov, aj ked Nike nechce uvolniť interné informácie. Zo začiatku ju nosili basketbalisti a bola to prvá basketbalová teniska s technológiou AIR. Pôvodná teniska z roku 1982 sa volala len „Air Force“ premenovanie na „Air Force 1“ dostala o niečo nieskôr. Colorway z roku jej vzniku:

pré air force 

Jedno z poznávacích znamení Air Force 1 je malý medailón (zvaný deubré), na ktorom je skratka „AF-1 (Air Force 1) a „’82“, čo označuje rok vzniku tejto kultovej tenisky:

 doubre

Koľko farebných kombinácii nám ponúka Nike tohto modelu? Okolo 2000! Je to obrovské množstvo, ktoré robí z týchto tenisiek najpredávanejšiu tenisku v histórií. Nemôžeme zabudnúť aj to, že AF-1 má aj veľké množstvo kolaborácii a to napríklad s  Cold Wall, Riccardem Tisci, Pigalle,  Supreme,  Undefeated a takto by sme mohli pokračovať celý deň. Robia sa v troch modeloch low, mid, High čo znači výšku tenisky, a to v podstate z akej časti máte zakrytý členok.

air force high

Na záver pár zaujímavostí:

  • Teniska je pomenovaná po lietadle americkej vlády „prezidentský špeciál“.
  • AF-1 je teniska, ktorá priviedla Tinkera Hatfieldak designovaniu tenisiek nie budov. Za čo sme jej vdačný.
  • Keď AF-1 vyšli na svetlo sveta 1982, tak skupina „Original Six“ (šesť hráčov) ich nosila a robili im promo. Mená hráčov a ich tímy :

 Philadelphia 76ers

 Moses Malone, Bobby Jones

 Los Angeles Lakers

 Jamaal Wilkes, Michael Cooper

 Portland Trail Blazers

 Mychal Thompson, Calvin Natt

  • Rapper Nelly v roku 2002 pustil do éteru song inšpirovaný týmito teniskami (Nelly – Air Force Ones) :

 


Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Môžem len odporúčať super rýchle dodanie

Overený zákazník,

Rychlo dodaný tovar

Overený zákazník,

Priaznivá cena Rýchle dodanie na predajňu

Overený zákazník,

Kamenné predajne Board Paradise