V žabkách na pláž alebo kamkoľvek

Žabky, také aké ich poznáme dnes, sa rozšírili v 50. rokoch hlavne v Kalifornii, kde ich nosili ako plážovú neformálnu obuv. Obľúbené boli hlavne medzi surfistami a stali sa módnou obuvou. Názov flip flops dostali vďaka plastovej podrážke, ktorá pri chôdzi vydávala identický plieskavý zvuk.

 

Žabky DC Spray Graffik

 

V 70. rokoch sa žabky rozšírili globálne a ich nosenie už nebolo obmedzené len na domácnosť alebo pláž. Sigerson Morrison pozdvihol žabky na vyššiu úroveň keď navrhol high-end model s vyvýšenou pätou, a takéto módne vychytávky sa predávali s cenovkou cez sto dolárov. Od tej chvíle sa objavili aj ďalšie zástupy značiek, ktoré vyrábajú kvalitné a vkusné kúsky pre voľnočasové aktivity. Avšak základný koncept tejto jednoduchej obuvi ostáva po tisícročia nezmenený, jednoduchá podrážka a remienok v tvare Y medzi prstami, ktorý obuv drží na nohe.

 

Žabky Quiksilver Molokai AG47 Remix

 

No i tak jednoduchej obuvi značky ako Vans, Roxy, Quiksilver alebo DC vdýchli jedinečnosť a štýl skvelým dizajnom a farbami. V súčasnosti sú žabky nielen estetickejšie ale aj oveľa pohodlnejšie ako v minulosti a to hlavne vďaka materiálom a technológie výroby. Žabky majú svoje nesporné výhody, a to že nazúvanie je veľmi jednoduché a netrvá ani pár sekúnd, noha môže voľne dýchať počas horúcich letných dní a taktiež je prstom  umožnený voľný pohyb.

 

Dámske žabky Roxy Cancun

 

Pozor si však treba dávať pri šoférovaní, žabky sú na vedenie vozidla nevhodné a nebezpečné. V niektorých krajinách je vedenie vozidla v žabkách dokonca pokutované.  Takisto sa neoplatí v žabkách vykonávať náročné športové aktivity, lebo neposkytujú nohe dostatočnú oporu a hrozí tak riziko zranenia. Avšak pre fyzicky nenáročné voľnočasové aktivity sú ako stvorené.

 

Žabky DC Bolsa

 

Balíte sa na dovolenku? Určite si nezabudnite pribaliť aj túto neodmysliteľne dovolenkovú obuv. A pýtate sa ktoré? Najlepšie všetky a ak ich nemáte dostatok, hor sa do nakupovania. Výber je široký a pestrý.


Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

som velmi spokojna :) dakujem

Overený zákazník,

Môžem len odporúčať super rýchle dodanie

Overený zákazník,

Rychlo dodaný tovar

Overený zákazník,

Kamenné predajne Board Paradise