Ako odstrániť škvrny z oblečenia

 

Ako odstrániť žuvačku z oblečenia

Žuvačka je skvelá lepkavá pochúťka, no pôžitok z nej ťa razom prejde, keď sa prilepí na tvoje obľúbené oblečenie. V tomto prípade najlepšie pomáha kocka ľadu. Vďaka nej žuvačka zmrzne a ty ju môžeš rýchlo z oblečenia odstrániť nožom. Ak ľad nepomôže, tak zabaľ mikinu alebo iný kúsok do plastového vrecúška a vlož ho na chvíľku do mraziaku. To už by malo zafungovať na 100%.

Žuvačka alebo hrdza na oblečení foto 1

Ako odstrániť hrdzu z oblečenia

Aj keď hrdza nie je častou komplikáciou v prípade oblečenia, môže sa ti doma stať, že sa dostane do poškodenej práčky a zašpiní tak tvoje obľúbené kúsky. Nemusíš však hneď vešať hlavu, aj na odstránenie hrdze z oblečenia môžeš vyskúšať niekoľko osvedčených trikov. Skvelo ti poslúži soľ, citrónová šťava, peroxid vodíka i prášok do pečiva. Napríklad môžeš škvrnu na oblečení od hrdzi posoliť, postriekať citrónovou šťavou a nechať usušiť na slnku. Uvidíš, že výsledok bude ohromujúci.

Ako odstrániť krv z oblečenia

Krv sa na oblečenie dokáže dostať tiež veľmi jednoducho. Stačí, ak pracuješ v kuchyni, pripravuješ veci do školy alebo sa holíš. No, čo je už horšie, škvrny od krvi napríklad na tričku nejde tak jednoducho vyčistiť. Preto maj na pamäti, že krv rýchlo schne a tak ju čím skôr vyčisti. Pri dileme ako odstrániť krv z oblečenia však zabudni na horúcu vodu, tá všetko len zhorší. Použi preto studenú vodu, peroxid vodíka a škvrny odstraňuj jemne. Drhnutím ich totiž vtláčaš čoraz viac do vnútorných štruktúr oblečenia.

Krv alebo lepidlo na oblečení foto 2

Ako odstrániť lepidlo z oblečenia

Lepidlo dokáže taktiež narobiť peknú šarapatu, pri jeho odstraňovaní z oblečenia však budeš potrebovať trošku viac prípravkov. No skvelý čistiaci kokteil môžeš namiešať z dvoch lyžíc bieleho octu. Tie pridaj do pól pohára teplej vody s pár kvapkami odlakovača s acetónom. Všetko nanes na bavlnený tampón a môžeš začať čistiť. Ak bude lepidlo príliš zajedene do oblečenia, vyskúšaj zubnú kefku s mäkkými štetinami.

Ako odstrániť mastné škvrny z oblečenia

Olej a mastnota patria k najodolnejším škvrnám, ktoré ľudstvo pozná. Takže aj napriek tomu, že čistenie týchto škvŕn z tvojich obľúbených kúskov ide ťažko, nič nie je nemožné. Skús na nich použiť napríklad sódu bikarbónu. Navlhči teda škvrnu vodou, posyp sódou a nechaj oblečenie odležať celý deň a noc. Potom celý nános jemne odstránň a opäť postihnuté miesto očisti vodou.

Mastné škvrny a atrament na oblečení foto 3

Ako odstrániť atrament z oblečenia

Tak ako pri krvi aj v prípade zašpinenia oblečenia atramentom by si mal konať rýchlo. Vyschnutý atrament totiž už vyčistíš ťažie. Takže hneď po nehode zober do ruky lieh alebo odlakovač a jemným tampón odstráň atrament z kritických miest tvojich obľúbených kúskov.

 

⌨️ K. Kmeťová 📸 google


Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Rýchle dodanie, ďakujem.

Overený zákazník,

som velmi spokojna :) dakujem

Overený zákazník,

Môžem len odporúčať super rýchle dodanie

Overený zákazník,

Kamenné predajne Board Paradise