Ako vybrať kopačky

Kopačky a hracia plocha

Futbal je rozmanitá a dynamická hra, ktorá sa dá praktizovať na viacerých povrchoch. Preto je hracia plocha základnou premennou pri výbere kopačiek. Zlá voľba sa ti v tomto prípade môže nepekne vypomstiť, pretože nevhodné kopačky na ihrisku sú predzvesťou blížiaceho sa úrazu. Preto si všímaj ich určenie. To býva označované aj skratkami FG, SG a AG. FG sa vyrábajú na suché alebo mierne vlhké prírodné trávnaté povrchy. SG zas na blatisté a veľmi mokré prírodné povrchy, no a AG sú ideálne na umelé trávy. Samozrejme v širokej škále kopačiek sa môžeš stretnúť aj s halovkami vhodnými na kryté ihriská. Špeciálnu kategóriu ešte tvoria astro kopačky ľudovo nazývané turfy.

 

Cvoky a materiál kopačiek

S hracou plochou súvisia aj cvoky. Kopačky určené na mäkké trávnaté plochy majú zväčša kovové kolíky. Naopak turfy disponujú dutými cvokmi a halovky plochými gumenými cvokmi. Rozmanitý je tiež výber materiálov, z ktorých sú kopačky vyrobené. Môžeš sa pri nich stretnúť s kožou, syntetikou i textíliou. V tomto prípade necháme preferencie na teba, no z našich skúseností odporúčame rozhodne siahať skôr po kožených variantoch kopačiek. K ním patria napríklad legendárne Nike Legend 8 Academy so super mäkkou kožou na zvršku.

 

Herný štýl a pohodlie

No a v neposlednom rade nezabúdaj na to, že kopačky ti musia sadnúť ako uliate. Odpoveď na otázku ako vybrať kopačky je potom veľmi jednoduchá. Najpohodlnejšie kúsky vždy ponúkajú stabilné a bezpečné uzamknutie chodidla. Preto voľ o číslo až dve väčšie kopačky ako topánky, ktoré bežne nosíš. Nepodceňuj pritom ani tvoj herný štýl. Dnes už v našej ponuke nájdeš širokú škálu kopačiek špeciálne navrhnutých pre tvoju hernú pozíciu. Takže kopačky pre útočníka okrem klasických vlastností obsahujú kopec ďalších inovatívnych funkcií na vylepšenie jeho futbalového výkonu. Napríklad kopačky Adidas x Speedportal 4 sa postarajú o zvýšenie tvojej rýchlosti a Nike Jr. Mercurial Superfly 9 podporia aj tvoju obratnosť.

⌨️ K. Kmeťová 📸 Nike


Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Môžem len odporúčať super rýchle dodanie

Overený zákazník,

Rychlo dodaný tovar

Overený zákazník,

Priaznivá cena Rýchle dodanie na predajňu

Overený zákazník,

Kamenné predajne Board Paradise