ELLESSE značka s históriou

 

Taliansky krajan Leonardo Servadio založil ellesse v roku 1959, čím vytvoril značku, ktorá nielen skrývala v názve jeho iniciály - LS - ale aj jeho hodnoty.

Leonardo Servadio

Keď nemohol nájsť lyžiarske oblečenie, ktoré by zodpovedalo jeho krytériam od a-z. A tak jediné riešenie bolo navrhnúť a vyrobiť vlastnú kolekciu, ktorá by odpovedala všetkému čo vyžadoval. Neskôr, ellesse vzalo lyžiarsky svet útokom a prinieslo nový štýl na svahy so svojím odvážnym lyžiarským oblečením.

ellesse ski

 

Postavenie zimnej športovej značky sa stalo bránou do sveta tenisu a narodilo sa ich ikonické logo - kombinácia dvoch špičiek lyží a prierezu tenisovej loptičky.

ellesse logo

Značka Ellesse sa stala jednou z prvých v histórii, ktoré mali svoje logo na vonkajšej strane oblečenia. Tento odvážny krok zmenil športovú scénu a spôsobil, že značky na celom svete ju následovali.

 

Inovácia a experimentovanie boli jadrom vízie spoločnosti a L. Servadia. Zo sponzorstva Chrisa Everta, Guillerma Vilasa a Borisa Beckera v 80. rokoch minulého storočia veľvyslanci tejto ikonickej značky začali hľadať tenisové hviezdy Anna Kournikova, Monica Pughová a Feliciano Lopez. Momentálne je Cameron Norrie č.2 v britskom tenisovom rebríčku.

Cameron Norrie

Popri inom Ellesse sponzorovali aj taliansky futbalový tím, ktorý získal titul majstra sveta vo futbale FIFA v roku 1982. Taktiež sa nezabudlo ani na bežca Gianni Poliho, víťaza maratónu v New Yorku v roku 1986. Mimo športového sveta značku zviditeľnila aj speváčka Anne-Marie.

 


Zdroj: text - Andrej Jurčenko /  Zdroj - focusint.co.uk / ellesse / google

 


Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Skvelá komunikácia,rýchla dodávka, vrelo odporúčam

Overený zákazník,

rýchle dodanie

Overený zákazník,

Velky vyber peknych veci,moznost aj 'kamennych predajni

Overený zákazník,

Kamenné predajne Board Paradise