ELLESSE značka s históriou

 

Taliansky krajan Leonardo Servadio založil ellesse v roku 1959, čím vytvoril značku, ktorá nielen skrývala v názve jeho iniciály - LS - ale aj jeho hodnoty.

Leonardo Servadio

Keď nemohol nájsť lyžiarske oblečenie, ktoré by zodpovedalo jeho krytériam od a-z. A tak jediné riešenie bolo navrhnúť a vyrobiť vlastnú kolekciu, ktorá by odpovedala všetkému čo vyžadoval. Neskôr, ellesse vzalo lyžiarsky svet útokom a prinieslo nový štýl na svahy so svojím odvážnym lyžiarským oblečením.

ellesse ski

 

Postavenie zimnej športovej značky sa stalo bránou do sveta tenisu a narodilo sa ich ikonické logo - kombinácia dvoch špičiek lyží a prierezu tenisovej loptičky.

ellesse logo

Značka Ellesse sa stala jednou z prvých v histórii, ktoré mali svoje logo na vonkajšej strane oblečenia. Tento odvážny krok zmenil športovú scénu a spôsobil, že značky na celom svete ju následovali.

 

Inovácia a experimentovanie boli jadrom vízie spoločnosti a L. Servadia. Zo sponzorstva Chrisa Everta, Guillerma Vilasa a Borisa Beckera v 80. rokoch minulého storočia veľvyslanci tejto ikonickej značky začali hľadať tenisové hviezdy Anna Kournikova, Monica Pughová a Feliciano Lopez. Momentálne je Cameron Norrie č.2 v britskom tenisovom rebríčku.

Cameron Norrie

Popri inom Ellesse sponzorovali aj taliansky futbalový tím, ktorý získal titul majstra sveta vo futbale FIFA v roku 1982. Taktiež sa nezabudlo ani na bežca Gianni Poliho, víťaza maratónu v New Yorku v roku 1986. Mimo športového sveta značku zviditeľnila aj speváčka Anne-Marie.

 


Zdroj: text - Andrej Jurčenko /  Zdroj - focusint.co.uk / ellesse / google

 


Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Veľká spokojnosť a rýchle dodanie

Overený zákazník,

Super ceny a prijemny zakaznicky servis, poradili mi velmi

Overený zákazník,

kvalitný tovar rýchle dodanie

Overený zákazník,

Kamenné predajne Board Paradise