Tenisky Vans - nielen pre skejterov

Americkú spoločnosť Vans na výrobu športovej obuvi založil pred päťdesiatimi rokmi Paul Van Doren v Kalifornii.  Už od útleho veku sa pohyboval v obuvníckej oblasti, pretože jeho matka pracovala v Randyho obuvníckej firme. Po tom, čo Paul Van Doren opustil školu, aj on sa zamestnal v tej istej firme, a neskôr sa tam stal i výkonným riaditeľom. Avšak túžby Paula Van Dorena smerovali k vlastnej spoločnosti, ktorú si nakoniec aj založil so svojim bratom Jimom Van Dorenom s pomocou ich priateľov.

 

Štýlové tenisky Vans Sk8-hi Slim, nie len pre skaterov

 

Tak vznikla spoločnosť Vans, ktorá sídli v meste Cypress. Vďaka veľkým úspechom a spokojnosti zákazníkov sa im po roku podarilo otvoriť maloobchodnú predajňu na 704 East Broadway. Obľúbenosť značky Vans značne stúpala a vrchol nastal v roku 1982, keď sa vo filme Fast Times at Ridgemont High, objavil hlavný hrdina Sean Penn, v modely Vans Slip-On. Dobrý marketingový ťah, umiestnenia produktu vo filme, zafungoval a vďaka tomu sa predaj tenisiek Vans rozšíril po celej Amerike a následne aj po celom svete. Tenisky Vans sú stále obľúbené medzi celebritami. Nosia ich Jessica Alba, Justin Bieber, Kristen Stewart, Ringo Starr a mnoho ďalších. Výnimkou nie je ani spolupráca so známymi kapelami, či už ide o Metallicu, Slayer alebo Odd Future.

 

Tenisky Vans Slip-On donuts

 

Vans sa po čase stala poprednou značkou spoločne s ďalšími americkými značkami ako sú Randy, Keds alebo Converse. Snažili sa presadiť aj vo výrobe športovej obuvi pre atlétov, no v tom odvetví boli už dominantné značky ako sú Adidas, Puma a Nike, takže sa nepresadili.

V roku 2000, podľa časopisu Forbes, bola značka na prvom mieste v zozname najlepších malých spoločnosti v Amerike. V súčasnosti nie je Vans zameraná len na obuv, ale svoju výrobu rozšírila aj o tričká, mikiny, batohy, čiapky a doplnky. Nové kolekcie sú vždy inovatívne, nápadité a štýlové.

 

Značkové tenisky Vans Authentic


Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

som velmi spokojna :) dakujem

Overený zákazník,

Môžem len odporúčať super rýchle dodanie

Overený zákazník,

Rychlo dodaný tovar

Overený zákazník,

Kamenné predajne Board Paradise