Žiarivé momenty skateboardingu pod olympijskými kruhmi

Dokonalé triky na doskách ovládli Tokio! Skateboarding ako jeden z piatich nových olympijských športov ponúkol divákom niekoľko žiarivých momentov a nenechal ani jedného z nich sedieť na stoličke. Znamenité kúsky mladých skaterov sa tak bez pochýb zapíšu do histórie hier.Oslava improvizácie a kamarátstva
 

Zaradenie skateboardingu k športom, ktoré sa predvedú pod piatimi kruhmi bol spočiatku dobrým marketingovým ťahom. Organizátori chceli prostredníctvom neho prilákať pozornosť mladšej generácie. Veď napokon aj jednou z aktuálnych víťaziek je len 13 ročná skaterka z domáceho Japonska. No samotní športovci na rampách predviedli i to, za čo si skateboarding vyslúžil priazeň mladých ľudí po celom svete. Skate  totiž prináša nikdy nekončiace kamarátstva, pomáha hľadať vlastný štýl a učí siahať na vrchol vďaka nespočetným možnostiam improvizácie.

Olympiádu prevalcovali Japonci
 

V rámci olympiády v skateboardingu súťažili v Ariak Urban Sports Parku muži ženy v dvoch kategóriách – park a ulica. Dokopy sa tu predstavilo 80 pretekárov z 25 štátov sveta a celkovo hry ovládli domáci pretekári, ktorí získali dohromady 5 medailí (3 zlaté, 1 striebornú a 1 bronzovú). Za nimi nasleduje Austrália s jednou zlatou medailou a prvú trojicu najúspešnejších krajín uzatvára Brazília s tromi striebornými kovmi. Dve tretie miesta sa ešte ušli USA a jeden bronz si na svoje konto pripísala aj Veľká Británia.

Najmladšia víťazka hier
 

Podobne ako pri surfingu, o ktorom sme písali v predchádzajúcom blogu, aj skateboarding priniesol počas hier množstvo prekvapení na stupňoch víťazov. Niekoľkonásobný výhercovia svetových súťaží ako Heimana Reynolds, Zion Wright či Nyjah Huston si z Tokia neodniesli žiadny kov, za to mladučká trinásťročná Japonka Momidži Nišijová sa do dejín hier zapíše nielen ako prvá olympijská víťazka v disciplíne street, ale aj ako najmladšia zlatá medailistka v rámci olympiády v Tokiu vôbec. OH v Tokiu tak zas len potvrdili, že skateboarding je vrtkavý šport, v rámci ktorého dokáže aj mála drobnosť pokaziť celý výkon. Väčšina pretekárov si túto skutočnosť uvedomuje a preto nejazdia pre uznanie, ale radosť z každého dotyku s doskou.

⌨️ K. Kmeťová 📸 google

 


Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

som velmi spokojna :) dakujem

Overený zákazník,

Môžem len odporúčať super rýchle dodanie

Overený zákazník,

Rychlo dodaný tovar

Overený zákazník,

Kamenné predajne Board Paradise